powłoka ceramiczna

Blog

Jak dbać o powłokę ceramiczną na aucie??

Dziś temat o który wiele osób nas pytało w ostatnim czasie, do tego jest to dość istotna kwestia jeśli ktoś zaaplikował na swoje auto powłokę ceramiczną…

Jak dbać o powłokę ceramiczną na aucie??? Jak dbać o auto?? Co można, a co jest zakazane ??

Postanowiliśmy przygotować dla was kilka pomocnych informacji, o których musisz wiedzieć jeśli masz już na swoim pojeździe powłokę ( motor czy samochód ) lub jeśli w najbliższym czasie planujesz zainwestować w tego typu usługę.

Tekst wrzucam na bloga, aby nie zaginął w gąszczu postów w Social Media 🙂

W woli wstępu, muszę podkreślić, iż najważniejszą kwestią jest fakt, że powłoki ceramiczne różnych producentów mają dokładnie takie same zasady eksploatacji oraz pielęgnacji. Nie ma znaczenia jakiego producenta zakupiłeś powłokę, jeśli jest to produkt profesjonalny ( nie bierzemy tu pod uwagę produktów niszowych lub inaczej nazywanych garażowych ) to wszystkie zasady pielęgnacji oraz postępowania z lakierem są dokładnie takie same.

Co jest ZAKAZANE??

–  Nie wolno myć ani płukać auta przez pierwsze 2 tygodnie od aplikacji powłoki .

Ten czas może się nieznacznie różnić w przypadku różnych producentów, jednak zasada jest taka, że zaraz po aplikacji powłoki nie można używać chemii do auta, mocnego strumienia wody ( w końcu na deszcz nie masz wpływu 😛 ), nie wolno przecierać powierzchni ściereczkami czy gąbkami. Każdy producent powinien określać ten specjalny okres „ utwardzenia się „ powłoki.

– Nigdy, prze nigdy nie korzystaj z myjni automatycznych – to jest zło w największym wymiarze dla twojego auta !!! Czy masz powłokę czy nie, nie wolno myć auta na tego typu myjniach.

– Jeśli jest taka szansa to korzystaj ze sprawdzonych lub z polecenia myjni ręcznych. Wiem że różne sytuacje zdarzają się w myjniach, o pracowników ciężko, dlatego wielką trudnością jest znalezienie lojalnej i wykwalifikowanej osoby, która nie porysuje powłoki, a co gorsza lakieru.

– Nie należy myć auta szczotką na myjniach bezdotykowych – to siedlisko brudu, piachu i różnych innych zabrudzeń / osadów.

– Pamiętaj by nie wycierać auta po myciu bezdotykowym ręcznikiem, ściągaczką, irchą itp….  A to dlatego, że po takim myciu na aucie na pewno pozostał brud i osad, który suchym ręcznikiem możemy roznieść i przy okazji porysować po aucie.

– nie używaj agresywnej chemii – delikatna, o neutralnym PH w zupełności wystarczy.

O czym warto pamiętać…. Czyli bieżąca pielęgnacja i utrzymanie auta w czystości.

– Pamiętaj, usuwaj na bieżąco owady i ptasie odchody… to prawdziwa zmora dla lakieru twojego auta. Ptasie odchody już po 1-2 dniach potrafią na stałe uszkodzić lakier, dlatego koniecznie zmywaj je bieżącą wodą ( myjnia bezdotykowa z wodą zdemineralizowaną w zupełności wystarczy ).

– Powłoka aplikowana w certyfikowanym studio detailingu powinna mieć przegląd przynajmniej raz na 6 miesięcy. To oznacza, że powinieneś udać się do miejsca gdzie aplikowałeś powłokę, aby specjaliści spojrzeli na auto, sprawdzili jak zachowuje się powłoka, czy woda kropelkuje, czy nie ma przebarwień, odbarwień, hologramów itp. Przy okazji tej wizyty, studio powinno wykonać profesjonalne mycie detailingowe twojego auta.

– Po dłuższej trasie, jeśli to możliwe od razu opłucz auto ( chociaż sam przód, który tonie w lawinie małych muszek czy komarów ).

Podsumowując, o powłokę w żaden specjalny sposób nie musisz dbać, należy wyznawać raczej zasadę „ by nie zaszkodzić „ , czyli należy dbać o czystość auta na bieżąco, najlepiej opłukać samochód bieżącą wodą.

Minimum raz na miesiąc odwiedź profesjonalną myjnię ręczną, która dokładnie domyje auta nie uszkadzając powłoki ceramicznej.

Zasady dbania o powłokę na aucie czy motocyklu są dokładnie takie same, dlatego mam nadzieje że mój tekst będzie dla ciebie pomocny!

Dziękuję za twój czas, do zobaczenia w następnym wpisie Rafał.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!