PDR – usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Usterki karoserii bywają różne – bardziej lub mniej poważne i widoczne. W przypadku skomplikowanych uszkodzeń blachy samochodowej stosuje się tradycyjne metody naprawy. Jednak czy warto decydować się na kosztowne zabiegi po to, by pozbyć się widocznych na masce auta skutków gradobicia? Zamiast tego lepiej postawić na PDR (paintless dent repair), czyli usuwanie wgnieceń bez lakierowania.

Na czym polega wyciąganie wgnieceń bez lakierowania?

Jako specjaliści od auto detailingu w studiu we Wrocławiu zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem wgnieceń, stosując metodę PDR. Na czym ona polega? Użycie specjalistycznego sprzętu pozwala pozbyć się tak zwanej wgniotki bez konieczności szpachlowania oraz malowania, ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia lakieru karoserii. To świetny sposób na redukcję różnego rodzaju wklęśnięć i wybrzuszeń powstałych na skutek kolizji na parkingu, gradobicia lub innego czynnika, który w mechaniczny sposób doprowadził do powstania wgniecenia.

PDR – tańsza alternatywa naprawy karoserii

Dzięki bezinwazyjności oraz braku konieczności ponownego lakierowania metoda PDR jest nie tylko szybsza, ale również tańsza. To znacznie mniej skomplikowany i wymagający proces od tradycyjnych zabiegów blacharsko-lakierniczych. Niskie koszty wynikają z krótszego czasu naprawy, a oprócz tego nie ma potrzeby kupowania nowej części zamiennej czy lakieru.

Jak wyglądają zabiegi usuwania wgnieceń bez lakierowania?

Do napraw PDR zaliczają się dwie podstawowe metody wyciągania wgnieceń bez potrzeby późniejszego lakierowania. Pierwszą z nich jest masowanie blachy z użyciem specjalistycznego narzędzia. Aby móc dosłownie wymasować wgniotkę, w określonych przypadkach konieczny jest częściowy demontaż – na przykład podsufitki. Druga metoda – z użyciem specjalnego kleju – jest kompletnie bezinwazyjna. Wyciąganie wgniecenia odbywa się poprzez zastosowanie lepkiej substancji o określonych własnościach fizycznych i narzędzi pomocniczych. Obydwie metody są równie skuteczne, znajdując przy tym zastosowanie w różnych przypadkach.

Naprawa karoserii metodą PDR – mniejszy wydatek, mniej nerwów

Nierzadko zdarza się, że ubezpieczalnie – stosując nieuczciwe praktyki – odmawiają wypłacania odszkodowań, przeciągają proces wypłaty lub zaniżają stawki. W przypadku tradycyjnych metod blacharsko-lakierniczych nieotrzymanie odszkodowania może oznaczać poważną stratę finansową. Wybierz szybką, a przy tym tanią opcję naprawy karoserii – postaw na swój własny spokój. Odwiedź studio auto detailingu we Wrocławiu i sam przekonaj się, jak wygodnym rozwiązaniem jest metoda PDR.

Pełna oferta na USUWANIE WGNIECEŃ BEZ LAKIEROWANIA